Paides on võimalus saada tasuta õigusnõu

23.03.2015

Võrdõigusvoliniku kantselei pakub 26. märtsil võimalust tulla tasuta õigusnõustamisele Paides.

„Kui inimene on kogenud diskrimineerimist tööle kandideerides või palga saamisel, siis tasub kindlasti pöörduda meie poole. Anname nõu, mil viisil saab oma õigusi kõige paremini kaitsta,“ ütles võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper.

Diskrimineerimine on näiteks see, kui tööandja ei võta tööle naist, kelle peres kasvavad väikesed lapsed. Kui lapsehoolduspuhkuselt naasja ei saa pärast puhkust tagasi oma endisest töökohta. Kui tööandja jätab värbamisel kõrvale või koondab üle 50-aastase töötaja just tema vanuse pärast. Kui puudega inimest ei võeta tööle, sest tööandja ei soovi töökohta kohandada.

„Aitame inimestel oma õiguste kaitseks pöörduda ka töövaidluskomisjoni ja kohtusse. Möödunud aastal said diskrimineerimise tõttu kannatanud inimesed meie abiga oma tööandjatelt kokku ligi 71 000 eurot hüvitisi,“ sõnas Sepper.

Nõustamisele tulles võib jääda anonüümseks. Oodatud on ka esindusorganisatsioonide töötajad ja ametnikud, kes vajavad abi oma klientide nõustamisel.

Tasuta nõustamine toimub Paides 26. märtsil kell 11.00-13.00 Järva Maavalitsuses (Rüütli 25).

Maakondlik õigusnõustamine toimub projekti „Soolõime ja õiguskaitsega sugude võrdsuseni“ raames, mida rahastatakse Norra toetustest 2009-2014.

Norway Grants